Poznaj AETERNA

Co nas wyróżnia?

Klinika Rehabilitacji Kolagenowej i Dermatologii AETERNA to pierwsza w Polsce placówka, która łączy nowoczesne metody rehabilitacji z aplikacją Kolagenu Rehabilitacyjnego lub Dermatologicznego w formie hydrożelu. Dzięki temu możemy leczyć nie tylko dolegliwości ze strony mięśni i stawów, ale także zmiany skórne. W naszej ofercie znajdują się także zabiegi relaksacyjne oraz pielęgnacyjno-regenerujące z kolagenem.

Nasza oferta jest skierowana do pacjentów w każdym wieku. Oferujemy kompleksową rehabilitację osobom po urazach ortopedycznych, endoprotezoplastykach, z zespołami neurologicznymi oraz bólowymi. Pomagamy kobietom w ciąży i okresie połogu, dzieciom oraz osobom aktywnym. Autorskie terapie z naszym kolagenem znajdują także zastosowanie u osób z poważniejszymi patologiami skóry - regulują proces tworzenia blizn, zmniejszają widoczne już blizny i rozstępy, działają regeneracyjne na uszkodzoną skórę w okolicy ran, otarć, oparzeń, trądziku i wielu innych dolegliwości.

Dzięki wspomaganemu przez nasze metody dostarczaniu kolagenu przez skórę, zachowuje on najaktywniejszą biologicznie konformację oraz osiąga wysokie stężenie dokładnie w miejscu występowania dolegliwości.

Posiadamy nowoczesne wnętrze

Najwyższej jakości sprzęt rehabilitacyjny

oraz bogato wyposażone sale do ćwiczeń

Interdyscyplinarny zespół naszych specjalistów, łącząc wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin medycyny stworzył wachlarz nowoczesnych, autorskich terapii. Mają one na celu nie tylko skutecznie leczyć dolegliwości, ale również ich przyczyny sięgając aż do podstaw molekularnych.

Wykorzystując synergizm zabiegów fizjoterapeutycznych z Kolagenem AETERNA, działamy wielokierunkowo i kompleksowo, skracając znacznie czas oraz zmniejszając koszty terapii. Uważamy, że właśnie taka powinna być rehabilitacja: innowacyjna, szybka i dostępna dla każdego!

Dlaczego właśnie my?

AETERNA to
zespół wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów

Korzystamy z najnowszych osiągnięć nauki

Wykorzystywany w naszych terapiach Kolagen Rehabilitacyjny AETERNA, to unikalna substancja odkryta i otrzymana przez naukowców w ostatnich latach. Zawiera aktywne biologicznie łańcuchy tropokolagenu zachowujące mikrostrukturę potrójnej helisy, co było niemożliwe do osiągnięcia w tradycyjnym procesie. Różni się od dotychczas wykorzystywanych form kolagenu pochodzeniem oraz metodą otrzymywania, której unikalność polega na tym, iż w jej wyniku otrzymywany jest hydrożel.

Stworzymy terapie specjalnie dla Ciebie

Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzony zostanie dokładny wywiad, który jest niezbędny do tego, aby terapeuta jak najwięcej dowiedział się o istniejących dolegliwościach i jak najlepiej dostosował oraz ukierunkował proces terapii. Analizie zostanie poddana dokumentacja medyczna (np. RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa itp.). Pacjent zostanie poddany analizie wizualnej, palpacyjnej, testom diagnostycznym oraz w razie potrzeby badaniu USG.

Dopiero na tej podstawie przygotowuje dokładny plan terapii, spersonalizowany do Twoich potrzeb.

Stworzymy terapie specjalnie dla Ciebie

Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Na pierwszej wizycie terapeuta przeprowadza wywiad oraz dokładną diagnostykę problemu.

Dopiero na tej podstawie przygotowuje dokładny plan terapii, spersonalizowany do Twoich potrzeb.

Skupiamy się na profilaktyce

Fizjoterapia wspomagana Kolagenem Rehabilitacyjnym AETERNA, w całości odbudowuje uszkodzoną strukturę i tym samym zabezpiecza ją przed kolejnymi urazami.

Profilaktyka może w tym wypadku zdziałać bardzo wiele. Kolagen jako białko obecne w zdrowym organizmie ludzkim, jest na co dzień wykorzystywany w ważnych procesach biologicznych. Dopiero, kiedy zaczyna go brakować, tkanki zaczynają doznawać uszczerbku. Już po 25 roku życia nasze ciało produkuje zbyt mało kolagenu aby pokryć pełne nań zapotrzebowanie. Warto więc zdecydować się na wczesną diagnostykę problemów z tym – opcję tę polecamy w szczególności osobom, które na co dzień narażone są na długotrwały i wzmożony wysiłek (sportowcy, osoby pracujące fizycznie, osoby otyłe).