Kolagen

Tropokolagen to podstawowa jednostka strukturalna kolagenu. Jest peptydem, złożonym z około 3000 aminokwasów, o unikalnej budowie lewoskrętnej potrójnej helisy. Cząsteczki tropokolagenu łącząc się ze sobą za pomocą wiązań krzyżowych są w stanie tworzyć duże struktury o różnej konformacji. Jednocześnie sposób połączenia i mikrostruktura włókien nadaje znaczną sprężystość i wytrzymałość mechaniczną.

Preparat Kolagenowy AETERNA został opatentowany przez polskich naukowców. Swoje właściwości zawdzięcza on wyjątkowej metodzie otrzymywania, która polega na biotransformacji naturalnego materiału wyjściowego. Zastosowana metoda pozwala wyizolować nienaruszone, „żywe” cząsteczki kolagenu w uwodnionej postaci. Cząsteczki te są skutecznie asymilowane przez organizm ludzki, a następnie wykorzystane do odbudowy uszkodzonej struktury skóry i innych tkanek.

Unikalne właściwości cząsteczek kolagenu zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Testy potwierdziły, iż zawarte w Kolagenie AETERNA łańcuchy tropokolagenu posiadają wyjątkową, natywną konformację oraz na tyle małe rozmiary (100-200nm, ~160kD), że mogą wnikać przez skórę w głąb organizmu poprzez pory skórne. Taka aktywna biologicznie forma umożliwia nanocząsteczkom Kolagenu AETERNA wejście w ludzkie szlaki metaboliczne. W ten sposób z półproduktu dostarczonego z zewnątrz po sieciowaniu i obróbce enzymatycznej, powstaje proteina przystosowana do pełnienia swojej naturalnej funkcji w organizmie. Transdermalność podawania Kolagenu AETERNA umożliwia jego stosowanie miejscowe z pominięciem układu naczyniowego i pokarmowego, zwiększając tym samym efektywność działania.

Wszystkie cechy biochemiczne nowatorskiego preparatu Kolagen Rehabilitacyjny Aeterna zostały potwierdzone w badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Niezwykłe właściwości cząsteczek białka kolagenowego zawartego w preparacie Kolagenu AETERNA warunkują także jego działanie regeneracyjne w schorzeniach skóry. Cząsteczki tropokolagenu dzięki swoim niewielkim rozmiarom są w stanie przenikać przez naskórek i przenosić się do skóry właściwej. Znajdując się w przestrzeniach międzykomórkowych skóry, cały czas zachowują wysoce natywną formę, która pozwala im na wbudowywanie się w ludzkie sieci kolagenowe i wspieranie ich struktury. Dzięki poprawie sprawności sieci kolagenowej jesteśmy w stanie zregenerować nawet dotkniętą poważnymi patologiami skórę.

Ponadto, Kolagen AETERNA ma jeszcze jedną ważną cechę - jego unikalne właściwości chemiczne powodują, że wiąże on wodę cząsteczkowo, co zapewnia dotkniętej chorobą skórze odpowiednie nawilżenie. Jest to szczególnie ważne, dla prawidłowego przebiegu procesów naprawczych w czasie kuracji tym innowacyjnym produktem.

zatrzymuje procesy starzenia zachodzące wewnątrz naszego ciała

chroni przed różnego rodzaju schorzeniami

regeneruje powstające z wiekiem ubytki w wielu strukturach

Ponadto najnowsze badania wykazały przeciwzapalny (-61%! odczynu zapalnego), przeciwbólowy i antyoksydacyjny (-50%! obecności wolnych rodników) profil działania preparatów kolagenowych.

Zawarta w naszym preparacie melanina naturalnie poprawia i wyrównuje koloryt skóry, co wspomaga leczenie blizn, rozstępów i różnego rodzaju przebarwień. Obecnie wpływ naszego Kolagenu na odbudowę struktury skóry potwierdzany jest w badaniu klinicznym przeprowadzanym na Uniwersytecie Medycznym w Bydgoszczy. Wstępne wyniki pokazują pozytywne działania preparatu, nawet w zakresie leczenia skóry dotkniętej poważnymi patologiami.